Daikin myslí ekologicky

Použitá chladiva a jiné materiály použité ve výrobcích jako kov, hliník a měď – toto vše společnost opakovaně využívá do svých výrobků, a to až z 80 %. Výrobky mají dlouhý životní cyklus a náhradní díly k nim potřebné jsou k dispozici dokonce po dobu 10 let po ukončení výroby. Nyní Daikin snižuje uhlíkovou stopu pomocí svého programu: Loop by Daikin – Recover – Reclaim – Reuse.

daikin_main

K výše zmíněnému programu se přidala společnost Toyota Motor Manufacturing Czech Republic, která aktivně podporuje dostupné příležitosti pro zlepšení životního prostředí. Jedná se o první společnost v České republice, která se k programu aktivně připojila, a dokonce předala společnosti Daikin 295,2 kg použitého chladiva R-407C. Chladivo bude regenerováno a znovu použito do nových HVAC zařízení. Kromě toho byly tři již vyřazené jednotky nahrazeny novými využívající ekologičtější chladivo R-32.

Generální ředitel společnosti Daikin Josef Brož doufá, že se ke společnosti Toyota brzy připojí další firmy z ČR, které se budou chtít nového programu také aktivně zúčastnit. Jeho cílem je regenerovat obrovské množství chladiv ze stávajících instalací. Jedná se o nový ekologicky zaměřený program, který je od r. 2021 spuštěn v Maďarku, ČR a Rakousku. Plánuje se i rozšíření na další evropské trhy.

Zpravodaj Svazu chladicí a klimatizační techniky, str. 37-38.