Daikin uspěl v designové soutěži

Nová stropní klimatizace od značky Daikin byla na letošním ročníku přední japonské designové soutěži Good Design Awards jmenována mezi první stovkou nejlepších produktů.

Oceněnou stropní kazetu vytvořili designéři v malajské dceřiné společnosti. U běžné stropní klimatizace jsou sací a výstupní otvory umístěny vedle sebe. U nového zařízení je panel mírně zvednut ze stropu a vzduch proudí po bocích jednotky. Designéři tvrdí, že to umožní rovnoměrné proudění vzduchu do všech stran podél stropu a bude tak možné místnost ochladit bez průvanu.

Tým se zaměřil především na zkvalitnění prostředí v kavárnách a kancelářích. Snažili se najít řešení, které bude zároveň funkční a estetické. Výsledkem je designová klimatizace, která by měla být uvedena na trh v srpnu příštího roku (zatím pouze v jihovýchodní Asii).

Soutěž Good Design Award byla založena v roce 1957 a pořádá ji japonský institut Japan Institute of Design Promotion. Oceňuje design u výrobků ze všech průmyslových odvětví. Hlavní rozhodující faktor pro udělení ceny je to, zda může produkt svým designem obohatit společnost i životy lidí.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno celkem 4 769 produktů, z nichž bylo oceněno celkem 1 395 prací. Ty nejlepší z nich pak byli jmenování v Good Design Best 100.

https://www.coolingpost.com/world-news/daikin-cassette-named-in-top-100-designs/