Na trhu je nová řada nástěnných a parapetních klimatizací od Daikinu

Daikin přichází na trh se novou řadou parapetních a nástěnných klimatizací s názvem Perfera. Výrobce uvádí hned několik vylepšení, která nás na nové řadě klimatizací zaujala.

daikin_main

Jednotky disponují technologií Bluevolution, která snižuje nepříznivý dopad na životní prostředí. Je to dáno především využitím chladiva R-32, které má ekvivalentní účinnost jako standardní chladiva, ale zároveň dosahuje vyšší energetické účinnosti a nižších emisí CO2. K naplnění jednotky a jejímu provozuschopnému stavu nyní postačí méně chladiva R-32, než tomu bylo u předchozího typu R-410A. Jednotky jsou samozřejmě řízené invertorem, čímž je zvýšena úspora energie o 30 %.

Velmi příznivě hodnotíme v redakci novou funkci Heat boost. Ocení ji především ti, kteří klimatizací používají jako hlavní zdroj topení nebo si s ní přitápějí. Nová funkce slibuje dosažení požadované teploty o 14 % rychleji, než tomu bývá u běžných klimatizací.

Daikin myslel i na čištění vzduchu. U této značky se tak děje pomocí filtrů a využití proudu elektronů pro aktivaci chemických reakcí s částicemi ve vzduchu. Technologie s názvem Flash Streamer rozkládá alergeny, jako jsou pyly nebo plísně a odstraňuje nepříjemné pachy. Poskytuje tak lepší, čistší vzduch.

Nástěnné jednotky

Neméně zajímavé je využití čidel pohybu, kterými disponují nástěnné jednotky. Klimatizační jednotka díky nim rozpozná osoby v místnosti a namíří proud vzduchu mimo ně. Když přístroj vyhodnotí, že je místnost prázdná, přepne se automaticky do režimu úspory energie.

Nástěnné jednotky jsou vybaveny 3D distribucí vzduchu, která zajišťuje pomocí svislého a vodorovného natáčení vanutí vzduchu i do hůře přístupných koutů velkých místností.

Parapetní jednotka
Daikin přestavil novou funkci parapetní jednotky – podlahové vytápění. Klimatizace fouká horký vzduch směrem k podlaze, tím vzniká efekt právě podlahového topení.

Parapetní jednotky

Zvláště v zimních měsících ocení uživatelé funkci Heat Plus, kterou jsou nově vybavené parapetní jednotky. Zařízení simuluje sálavé teplo po dobu 30 minut, poté se opět navrací do předchozího nastavení. S teplem souvisí i další funkce, a tou je podlahové vytápění. Horký vzduch je distribuován ze spodní části jednotky směrem k podlaze a tím vzniká pocit příjemného tepla a komfortu.

Daikin a jeho nová řada Perfera na nás udělaly opravdu dojem. Výše zmíněná řada přináší velmi zajímavý balíček vylepšení, který ocení každodenní uživatelé klimatizace. Ať již jde o ohleduplnější distribuci vzduchu nebo rychlejší topení, Daikin posunul uživatelský komfort zase o kousek dál.

https://www.daikin.cz/cs_cz/skupiny-vyrobku/klimatizace/perfera.html
Zpravodaj Svazu chladicí a klimatizační techniky, 1/2021, str. 18.