Panasonic přidává nano technologie do svých klimatizací

Inspirace přírodou. Právě ta stojí za nejnovějším nápadem společnosti Panasonic. Zaměstnanci firmy si totiž všimli příznivého účinku hydroxylových radikálů (jinak také OH radikály) běžně se vyskytujících v přírodě. Ty jsou schopné neutralizovat škodliviny, viry a bakterie a vyčistit tak vzduch a zároveň ho zbavit zápachu.

Technologie nanoe™ X od společnosti Panasonic tento princip umí využít a přenést jeho výhody k vám domů, a dokonce je ještě znásobit. Radikály jsou totiž obalené vodou, což zvyšuje jejich efektivitu a prodlužuje jejich životnost. Zatímco v přírodě žijí zhruba jednu sekundu, ty obalené vodou vydrží více než 10 minut.

Další výhodou je jejich mikroskopické měřítko (částice jsou mnohem menší než částice páry). Díky tomu mohou proniknout hluboko do tkanin za účelem eliminace pachů. Částice se zároveň dostanou do všech rohů místnosti a na všechny povrchy. Kromě zápachu si poradí také s bakteriemi, viry, plísní, alergeny i dalšími nebezpečnými látkami, kdy brání vzniku a množení těchto škodlivin. Zároveň také umí vzduch zvlhčit.

Hydroxylové radikály jsou nestabilní molekuly vyhledávající reakci s jinými prvky, jako je například vodík, kterých se zachytí. Díky tomu výrazně snižují množení škodlivin jako jsou bakterie, viry, plísně a pachy, které rozkládají a neutralizují jejich nepříjemné účinky.

Společnost vyvinula první zařízení nanoe v roce 2003. Po každoročních investicích do výzkumu přišly na trh mnohonásobně vylepšená technologie nanoe™ X s 20krát vyšším výkonem. Efektivita této technologie byla úspěšně testována externími laboratořemi v Německu, Dánsku, Malajsii a Japonsku.

Unikátní technologie se nyní začleňuje do klimatizačních zařízení určených pro obytné i komerční prostory. Je tedy jisté, že tato novinka přispěje ke zkvalitnění života v našich domácnostech.

https://www.coolingpost.com/products/panasonic-extends-nanoe-x-to-commercial-air-conditioners/
https://www.aircon.panasonic.eu/CZ_cs/happening/nanoe-x-quality-air-for-life/