Společnost Haier představila nový UV-C modul, mohl by účinně ničit koronavirus

Začátkem tohoto roku společnost Haier oznámila, že podle výsledků globální výzkumné organizace Texcell S.A, jejich UV-C modul ve zkušebních zařízeních potlačil nový typ koronaviru z 99.998 %.

Haier

Test prováděli vědci na UV-C modulu, který je využívaný v celé řadě klimatizací značky Haier. V laboratorním testovacím prostředí v profesionální laboratoři Texcell v Paříži, zmiňovaný modul účinně potlačil virus s účinností až 99,998 % za 1 hodinu.

UV-C, tedy ultrafialové záření C (typ UV záření s vlnovou délkou ve spektru od 200 do 280 nm, se běžně používá k dezinfekci. Funguje tak, že poškozuje strukturu DNA a RNA, to způsobuje, že mikroorganismus již není schopen vykonávat životně důležité buněčné funkce.

UV-C modul je v klimatizacích Haier nainstalovaný na výparníku a okamžitě potlačuje nebezpečné viry přenášené vzduchem už při samotném vstupu vzduchu do klimatizace. Tato studie tak potvrzuje, že očekáváná účinnost modulu výrazně snižuje riziko infekce způsobené koronavirem.

Zkouška byla provedena v uzavřeném boxu o objemu 45 litrů v laboratorních podmínkách a její výsledky se mohou lišit od výsledků v obytných prostorech.

https://www.haier-klimatizace.cz/certifikat-anti-covid-19-sars-cov-2