Stolní klimatizace: šikovná pomůcka nebo vyhozené peníze?

Trápí vás doma nebo v kanceláři horko, ale nemáte čas ani peníze investovat do nástěnné nebo mobilní klimatizace? Řešením může být stolní klimatizace, respektive ochlazovač vzduchu.

Jedná se o malé přenosné zařízení, které lze umístit přímo na pracovní stůl či na jinou rovnou plochu v bezprostřední blízkosti člověka, který se chce ochladit. Lidé ji využívají doma k osobnímu ochlazení nebo při práci v kanceláři.

Výhodou je bezesporu malá pořizovací cena, dostupnost na e-shopech a pohodlné zapojení pomocí USB kabelu například do vašeho počítače. Nevyžaduje žádný stavební zásah, s rozměry okolo 16,5 cm x 17 cm x 17 cm ji snadno umístíte kamkoliv a v případě potřeby ji přenesete i v kabelce. V interiéru nepůsobí rušivě, některé nabízí také možnost barevného LED podsvícení.

Co od stolní klimatizace nelze očekávat, je ochlazení celé místnosti, čehož s výkonem 8 W prostě nejde dosáhnout. K fungování potřebuje vodu, kterou je třeba pravidelně doplňovat. V průměru se zásobníky pohybují okolo 0,6 litrů. Očekávaná doba, po kterou se lze ochlazovat je zhruba 6 hodin.

Přemýšlíte, zda dáte stolní klimatizaci šanci nebo raději upřednostníte nástěnnou jednotku?

https://mobilizujeme.cz/clanky/stolni-klimatizace-za-pakatel-pripojite-ji-i-do-pocitace
https://www.vasenebe.cz/stolni-klimatizace/