Toužíte po provoněném domovu? Zkuste klimatizaci

Také máte zkušenost s návštěvou krásně provoněného obchodu a přemýšleli jste, co se za tou podmanivou vůní skrývá?

Při návštěvě jednoho takového butiku jsme neodolali a zeptali se rovnou prodavače. Vůně byla umístěná přímo do klimatizace, která ji rozváděla po celé místnosti. Nejčastěji se vůně využívají v luxusních obchodech, kasinech, recepcích či wellness centrech.

Zážitek z nakupování v takovéto prodejně byl pro nás natolik příjemný, že jsme začali sami uvažovat o pořízení podobné vůně do nástěnné klimatizace, kterou využíváme doma. V e-shopech je běžně dostupná, ceny těchto vůní se pohybují od stokoruny, s přibližnou výdrží asi měsíc při běžném používání klimatizace.

Poznatky o působení rozličných vůní na člověka využívá aromaterapie. Vdechováním molekul účinných látek můžeme ovlivňovat emoce, chování, ale například i dlouhodobou paměť. Aromaterapie se navíc často využívá k podpůrné léčbě akutních i chronických onemocnění.

Paleta vonných esencí, ze kterých můžeme vybírat, je poměrně velká. Při výběru lze vycházet z našich osobních preferencí, případně se inspirovat účelem, za jakým ji pořizujeme. Například vůně citronu, která je velmi oblíbená, může napomáhat ke zvýšení koncentrace, pročištění vzduchu nebo zlepšení nálady. Často se můžeme setkat i se sladkou vůní vanilky, o které se říká, že může působit antidepresivně. V poslední době se do popředí zájmu dostává také levandule, která na lidi může působit uklidňujícím dojmem, napomáhat relaxaci či zpříjemnit usínání.

Co říkáte, zpříjemníte si vůní do klimatizace domácí či pracovní prostory i vy?

http://www.frostik.cz/blog/klimatizace-a-vune.html
https://www.ventilatory-shop.cz/clanek/novy-sortiment-vune-do-klimatizace
https://www.celostnimedicina.cz/aromaterapie-pouziti.htm