Unikátní technologie nanoe X se dostane i do aut

Společnost Jaguar Land Rover bude ve svých nových vozech využívat technologii nanoe X pro čištění klimatizací. Umožní jí to spojení s firmou Panasonic, kde tato technologie vznikla.

nanoeX

O unikátní novince nanoe X, která vznikla pod rukama vývojářů společnosti Panasonic jsme vám již říkali. Zatímco některé řady komerčních klimatizací této značky již technologii využívají, její použití v automobilovém průmyslu je zatím novinkou. Nyní by se to mohlo změnit. Zájem o její využití projevila společnost Jaguar Land Rover a plánuje ji využít do svých nových vozů.  

Technologii nanoe X pro Jaguar Land Rover nedávno testovala přední mikrobiologická a virologická laboratoř Perfectus Biomed. Výsledky ukázaly, že viry a bakterie ve vzduchu, včetně koronaviru, byly inhibovány až o 97 %. Tento výzkum umožní společnosti nabídnout v budoucnu novou generaci pokročilé filtrace vzduchu v kabině aut.

Zmiňovaná technologie čistí vzduch tím, že inhibují růst určitých znečišťujících látek, jako jsou alergeny, bakterie, viry, plísně, pachy a další nebezpečné látky.

https://www.coolingpost.com/uk-news/jaguar-land-rover-to-employ-panasonic-nanoe-x-technology/